کسب و کار ایرانیمجله اجتماعی

از کجا بفهمیم لباسشویی سامسونگ اصل است؟

پارامترهای تشخیص ماشین لباسشویی سامسونگ اصلی از تقلبی

همان طور که می دانید همه ما به طور ذاتی خواهان بهترین ها هستیم و این امر ریشه در ذات کمال گرایی انسان ها دارد. موضوع ایده ال گرایی به حدی فراگیر بوده که تمامی جوانب زندگی را در بر می گیرد. برای مثال در خرید لوازم خانگی همواره در تلاش برای خرید محصولاتی با کیفیت می باشیم. یکی از لوازمی که در انتخاب آن دقت فراوانی به خرج می دهیم ماشین لباسشویی است.

از آن جایی که لباس شویی ها از جمله لوازم ضروری و پر کاربرد در خانه ها بشمار می آیند بنابراین کیفیت آن ها نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است. برندهای معتبری در دنیا وجود دارد که در زمینه تولید ماشین های لباسشویی فعالیت می کنند. این برندها عبارت اند از بوش، سامسونگ، ال جی، دوو، بکو و … . بدون شک کیفیت و کارکرد محصولات این برندها انکار نشدنی بوده به همین دلیل نام و اوازه شان در سراسر دنیا پیچیده است.

با اثبات شدن کیفیت محصولات برندهای معتبر، اعتماد کاربران بیشتر شده و در نتیجه همواره به دنبال لوازمی تولید شده توسط این شرکت ها می باشند. در این میان افرادی سودجو و منفعت طلب برای رسیدن به اهداف شخصی از نام و آوازه برندهای معتبر جهانی سو استفاده می کنند تا محصولات بی کیفیت خود را به فروش برسانند.

امروزه یکی از بزرگترین دغدغه های خرید لوازم خانگی تشخیص اصل از بدل می باشد. ما کارشناسان برگ و باد چندی قبل به صورت جامع و کامل در رابطه با تشخیص لوازم خانگی اصل از بدل مقاله ای ارائه نموده ایم. حال در این مقاله قصد داریم تا به کمک تجربیات چند ساله خود، شما را با روش های تشخیص ماشین لباسشویی اصل از بدل آشنا کنیم.

در ضمن برای انجام تعمیرات به ویژه تعمیر ماشین لباسشویی ال جی تهران می توانید با متخصصان شرکت آرا سرویس تماس بگیرید.

لباسشویی فیک چیست؟

به طور کلی لوازمی را فیک یا تقلبی می خوانیم که با ویژگی های اصلی خود در تناقض باشند. برای مثال جا زدن محصولی از برند بی کیفیت با نام و لوگوی برند باکیفیت فیک یا جعل محسوب می شود. در رابطه با ماشین لباسشویی ها نیز باید بگوییم که تناقض اصل محصول در نام، لوگو، ظرفیت و هر چیز دیگری که متعلق به محصول نباشد جعل یا فیک لباسشویی به حساب می آید.

 متاسفانه امروزه در بازار خرید و فروش لوازم خانگی با در صد بالایی از محصولات بدل مواجه می شویم. افراد سودجو با توجه به قانون بین المللی کپی رایت که در ان کپی کردن بخشی از ماهیت یک محصول بلا مانع است، به تولید محصولاتی مشابه به محصولات اصلی می پردازند. به این ترتیب آن ها با سواستفاده از ناآگاهی و بی توجهی کاربران محصولات تقلبی خود را به عنوان محصولات اورجینال جا زده و به خریداران قالب می کنند.

 در این گونه موارد از دید ما مقصر اصلی خرید محصولات فیک، کاربران ناآگاه هستند زیرا با نداشتن اطلاعات کافی اقدام به خرید نموده و در نتیجه افراد سودجو از موقعیت سواستفاده می نمایند.

نمونه هایی از جعل ماشین لباسشویی

جعل نام و مشخصات

در این نوع جعل، افراد سود جو محصولاتی را که 80 الی 90 درصد مشابه محصولات اورجینال می باشند، وارد بازار می کنند. سپس با پاک کردن نام و مشخصات لباسشویی آن را به محصولی خام تبدیل می نمایند. با سفارش مشتری و تعیین مدل از طرف آن ها افراد سودجو نام و مشخصات لباسشویی با برند معتبر را بر روی لباسشویی خام حک می کنند. به این ترتیب محصولی بی کیفیت را به محصولی معتبر تبدیل نموده و با هزینه ی بسیار بالا به شما می فروشند.

جعل لوگو و بسته بندی

افراد و شرکت های کلاهبردار با مهارت تمام و به کمک امکانات پیشرفته لوگوی محصولات معتبر را جعل می کنند تا در مواقع لازم بر روی محصولات خام بچسپانند. این لوگوها در برخی مواقع با چنان دقتی جعل می شوند که به سختی قابل تشخیص می باشند. از طرفی دیگر نوع بسته بندی و چاپ نام و مشخصات بر روی کارتن محصولات جزو اقدامات بی عیب و نقص کلاهبرداران برای فریب کاربران است.

اگر دستگاه لباسشویی سامسونگ شما ارور می دهد می توانید در ابتدا برای تعمیر لباسشویی سامسونگ با نمایندگی های مجاز تماس بگیرید.

جعل ظرفیت لباسشویی

علاوه بر جعل نام و لوگو نوع دیگری از جعل کردن وجود دارد که در آن ظرفیت لباسشویی را تغییر می دهند. به این صورت که با چسپاندن لیبل هایی بر روی محصول، ان را به مدلی بالاتر با ظرفیت بیشتر تبدیل می نمایند. برای مثال لباسشویی 8 کیلو را به لباسشویی با ظرفیت بالاتر مثلا 10 کیلو تبدیل می نمایند. در این نوع جعل گاها نام و لوگو تغییر نمی کند بلکه لزوما ظرفیت لباسشویی مد نظر کلاهبرداران است. ( هرچه ظرفیت درام یک لباسشویی بالاتر باشد هزینه پرداختی نیز بیشتر خواهد بود)

جعل رنگ لباسشویی و اختراع مدل ساختگی

لازم است در این روش به تمامی جعل کاران و کلاهبرداران تبریک گفت. زیرا این نوع جعل یکی از عجیب ترین و خفن ترین روش هایی بوده که تا به حال دیده ایم. در این روش کاربران نا آگاه با داشتن کمترین اطلاعات با افراد سودجو تماس می گیرند و لباسشویی با رنگ و برند مشخص در خواست می کنند برای مثال لباسشویی مشکی رنگ سامسونگ!! بدون مدل بدون اطلاعات تکمیلی!! کلاهبرداران خلاق نیز مدل خام لباسشویی سیاه رنگ را به برند سامسونگ تغییر داده و می فروشند. نکته بسیار جالب این خرید و فروش ان بوده که مدل ساختگی به هیچ عنوان نه فقط در سایت بلکه در کل شرکت سامسونگ نیز دیده نشده است!!!

عوامل تاثیرگذار بر خرید اشتباه لباسشویی

یافتن محصولی ارزان قیمت

فشارهای اقتصادی و بالا رفتن سرسام آور قیمت محصولات موجب شده است تا مردم به دنبال محصولی ارزان قیمت تر باشند. این در حالیست که همزمان با قیمت کمتر، خواستار برند معتبر و کیفیت بالا نیز می باشند. به عبارتی افراد به دنبال محصولی اصل با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت و هزینه هستند. از این رو به آسانی طعمه افراد سودجویی خواهند شد که از برندهای تقلبی محصولاتی مشابه لوازم اورجینال ساخته و قیمت مناسبی برای آن تعیین می نمایند.

برای مثال شما می خواهید لباسشویی با مشخصات و کیفیت بالا از برند بوش را خریداری نمایید. از چندین فروشگاه معتبر قیمت گرفته اید و همگی در یک رنج قیمت بوده اند. اما به طور اتفاقی با فروشگاهی تماس خواهید گرفت که قیمت لباسشویی را 1 الی 2 میلیون کمتر از سایر فروشگاه ها اعلام می کند. بدون شک این فروشگاه فیک فروش است زیرا همچین اختلاف فاحشی ممکن نیست مگر این که سود دریافتی از فروش به اندازه ای باشد که یک میلیون کمتر مشکلی ایجاد ننماید.

نکته: اگر پرداخت هزینه لباسشویی هایی با برند معتبر برایتان سنگین تمام می شود، توصیه ما به شما این است که به دنبال محصولاتی با کیفیت بالا و هزینه مناسب تر باشید. برای مثال با وجود این که برندهایی همچون بکو و دوو در بازار جدید تر هستند اما از کیفیت بالایی برخوردارند.

نداشتن اطلاعات کافی از محصول

تجربه ثابت نموده افرادی که با آگاهی و اطلاعات کامل با فروشگاهی تماس می گیرند کمتر در معرض کلاهبرداری هستند. بنابراین خریداران عزیز قبل از خرید لباسشویی در مورد مدل و مشخصات آن به خوبی تحقیق کنید.

نحوه گفتار و اطلاعات شما باعث می شود تا هنگامی که با فروشگاهی تماس می گیرید به آن ها بفهمانید که مهارت لازم را در تشخیص محصولات دارید. به این ترتیب فروشگاه های جعلی دنبال دردسر نبوده و جرات فروش لباسشویی فیک را به شما ندارند.

داشتن اطلاعات در رابطه با لباسشویی علاوه بر این که شما را از خرید محصول جعل در امان نگه می دارد، موجب می شود تا از پرداخت هزینه گزاف بابت محصولی بی امکانات خودداری کنید.

برای آگاهی از معنی کلمات لباسشویی سامسونگ می توانید به سایت آرا سرویس مراجعه کنید.

خرید از فروشگاه های نامعتبر

اگر قصد خرید لباسشویی به صورت آنلاین را دارید حتما فروشگاه مورد نظر را با دقت فراوان و ریزبینانه انتخاب کنید. برخی از فروشگاه های آنلاین تنها یک پیج تلگرام یا اینستاگرام دارند که هیچ کدام به صورت قانونی قابل پیگیری نیستند. توصیه ما به شما این است که از فروشگاهی خرید کنید که دارای نماد اعتماد یا سایت و نام و نشانی معتبر باشد. تجربه کاری نیز از نکات مثبتی بوده که به فروشگاه اعتبار می بخشد.

نکته: دقت داشته باشید که تعداد ممبرهای بالا در تلگرام نشان از اعتبار فروشگاه نیست. زیرا تعداد زیادی از ان ها فیک می باشد.

پرداخت کل مبلغ

به هنگام خرید لباسشویی کل هزینه محصول را پرداخت نکنید. بسیاری از فروشگاه های معتبر از شما می خواهند که بیعانه ای پرداخت نمایید سپس در زمان تحویل کالا مابقی مبلغ را حساب کنید. این روش معقولانه ترین نوع خرید و فروش می باشد. یادتان باشد پرداخت کل هزینه امکان کلاهبرداری را افزایش می دهد. برای مثال شما قصد خرید لباسشویی دارید و کل هزینه را به فروشگاه پرداخت می نمایید. هنگام تحویل کالا متوجه می شوید که محصول خریداری شده فیک می باشد. در این حالت شما هیچ راه بازگشت و پیگیری ندارید.

پیشنهاد های غیر منطقی برای جلب اعتماد مشتری

بسیاری از فروشگاه های جعلی توان رقابت با فروشگاه های معتبر را ندارند بنابراین به پیشنهاد های غیر منطقی برای جلب اعتماد مشتری ها متوسل می شوند. یکی از پیشنهادهایی که اخیرا رایج شده است تحویل لباسشویی درب منزل بدون دریافت بیعانه می باشد. اگر اندکی تامل کنید متوجه خواهید شد که سود فروش محصولات اصل بسیار کمتر از محصولات فیک می باشد.

بنابراین اگر فروشگاه های اصلی بخواهند هزینه 500 تومانی باربری را بدون فروش متقبل شوند محصول سودی نخواهد کرد. فروشگاه های جعلی با ارسال بدون بیعانه محصول اعتماد کاربران را جلب می نمایند سپس اگر حقه ان ها بگیرد سودی 3 الی 4 میلیونی نصیبشان می شود و اگر حقه فروش لباسشویی نگیرد، پیشنهاد فروش با 1 الی 2 میلیون کمتر را به مشتری می دهند تا او را به طمع بیاندازند.

متاسفانه در سال های اخیر کاربران زیادی گرفتار تله ی کلاهبرداران جعل فروش شده اند. همان طور که گفتیم لباسشویی بدل به حساب می اید که با ویژگی ها و خصوصیات اصل خود در تناقض باشد. برای مثال افراد سودجو لباسشویی با ماهیت و برند بی کیفیت مانند ایوولی را به لباسشویی با برند با کیفیت و نامدارال جی تبدیل می کنند تا فروش و سود بیشتری کسب نمایند.

بدون شک هر کاربری به هنگام خرید لباسشویی مضطرب می شود که محصولی تقلبی را خریداری ننماید. در این متن ما تصمیم داریم تا با تجربیات چندین ساله و از دید شما کاربران گرامی روش های تشخیص لباسشویی اصل از بدل را آموزش دهیم. امید است با خواندن این مطالب هیچ کاربری در دام سودجویان نیفتد.

آموزش روش های تشخیص لباسشویی اصل از بدل

روش اول: شناخت کلی لباسشویی و مقایسه با سایت اصلی

از اولین اقداماتی که هر کاربر قبل از خرید لباسشویی موظف است بررس نماید، اطلاعات و مشخصات کلی محصول در سایت اصلی تولیدکننده می باشد. بدون شک محصولی که شما مدنظر دارید دارای کد، مشخصات و عکس هایی از زوایای مختلف می باشد.

– از فروشنده بخواهید کد و نام کامل لباسشویی را برای شما ارسال نماید.

– کد لباسشویی را در گوگل سرچ کرده و سایت اصلی را پیدا کنید.

– مشخصات دقیق و کامل محصول را در سایت اصلی مطالعه نمایید.

– از زوایای مختلف عکس های لباسشویی را به دقت بررسی کرده و به جزئیات آن توجه کنید.

– از فروشنده بخواهید تا عکس های طبیعی محصول خود را برای شما بفرستد.

– به دقت عکس ها را با هم مطابقت دهید. (حتی کوچک ترین جزئیات)

– در صورت همخوانی کامل با خیال راحت محصول را خریداری نمایید.

این روش از ساده ترین و راحت ترین راه حل های ممکن برای تشخیص ماشین لباسشویی اصل از بدل می باشد. اما اشکالات ریز و درشتی نیز دارد برای مثال ممکن است افراد سودجو عکس هایی از پیش گرفته شده را برای شما ارسال نمایند. بنابراین تا جای ممکن از ان ها بخواهید عکس با لوگوی سایتشان را در اختیارتان بگذارند.

نکته مهم: برخی برندها محصولاتی را مخصوص کشوری می سازد ( برای مثال شرکت بوش برخی از محصولاتش را با ویژگی های منحصر بفرد تنها برای کشور امریکا تولید می کند). این به معنای جعل بودن کالا نیست.

روش دوم: اطمینان حاصل کردن از اعتبار فروشگاه

شما برای خرید لباسشویی مبلغ بالایی را هزینه می کنید بنابراین بدون هیچ ممانعتی با چندین فروشگاه تماس بگیرید. از ویژگی ها و قیمت محصول سوال بپرسید. از آن ها عکس واقعی لباسشویی و همچنین ادرس های دقیق خود فروشگاه مانند سایت، تلگرام و اینستاگرام را پرس و جو کنید. اگر با فروشگاهی از طریق سایت اشنا شدید نماد اعتماد، تلفن ثابت وادرس دقیق محل فروشگاه را بررسی نمایید. تجربه ثابت کرده است که فروشندگان اجناس فیک مکان و شماره تلفن ثابتی نداشته تا رد پایی از خود بر جای نگذارند.

از این رو یکی از روش‌های مهم برای تشخیص اصل بودن محصولات سامسونگ ، سر زدن به وب سایت برند تولیدکننده آن محصول و کالا است.

از آنجایی که خرید محصولات اصلی از جمله ماشین لباسشویی سامسونگ با توجه به هزینه‌ای که برای کالاها پرداخت می‌کنیم، برای همه خریداران مهم است و هیچ فردی نمی‌خواهد با پرداخت هزینه کالای اصلی، کالای تقلبی خریداری کند، قصد داریم در این مطلب در خصوص نحوه تشخیص ماشین لباسشویی اصلی از تقلبی صحبت کنیم.

آنچه در این مطلب خواهید خواند عبارت است از:

  • نحوه تشخیص لباسشویی سامسونگ اصل
  • لباسشویی فیک چیست؟
  • نمونه‌ای از جعل ماشین لباسشویی
  • چرا ماشین لباسشویی تقلبی را به جای لباسشویی اصلی خریداری می‌کنیم؟
  • روش‌های مختلف برای اینکه متوجه شوید ماشین لباسشویی سامسونگ خریداری شده اصلی است یا نه
  • تشخیص ماشین لباسشویی سامسونگ اصلی و فیک با استفاده از شماره سریال
  • تشخیص اصل یا تقلبی بودن ماشین لباسشویی بر اساس مدل ماشین لباسشویی.

برای تشخیص اصل بودن محصولات سامسونگ و از جمله ماشین لباسشویی موارد زیر را در نظر داشته باشید:

آیا ساخت ماشین های لباسشویی تقلبی غیر قانونی است؟

اگر بخواهیم به صورت خلاصه پاسخ دهیم؛ جواب بله است. در اکثر کشورها ساخت و فروش ماشین های لباسشویی تقلبی (همراه با سایر محصولات) توسط قانون منع شده است و می تواند منجر به مجازات های مدنی یا کیفری شود. به طور کلی مالکان برند می توانند از جعل کنندگان شکایت کنند و از آنها خسارت بگیرند و برای جلوگیری از ادامه ساخت و فروش کاهای جعلی جریمه شوند.

ماشین لباسشویی های تقلبی در کدام کشور تولید می شوند؟

در حالی که محصولات تقلبی در سراسر جهان به فروش می رسند؛ تولید ماشین های لباسشویی و سایر محصولات فیک در کشورهای در حال توسعه با توانایی تولید ساخته می شوند که از این بین می توان به مناطق آسیایی؛ اروپای شرقی و آمریکای لاتین اشاره کرد.

ماشین های لباسشویی فیک کجا فروخته می شوند؟

متاسفانه ماشین لباسشویی های جعلی گاهی در فروشگاه های به ظاهر قانونی یافت می شوند و از طریق فروشگاه های مختلف از جمله فروشگاه های آنلاین / آفلاین و شبکه های اجتماعی فروخته می شوند. جعل کنندکان به طور مداوم استراتژی های فروش و حمل و نقل خود را برای دور زدن موانع قانونی تغییر می دهند.

اینترنت حتی باعث تسهیل کپی کردن ماشین های لباسشویی و فروش آنها به صورت ناشناخته شده است. فروشندگان آنلاین ماشین لباسشویی های تقلبی را با استفاده از تصاویر محصولات اورجینال که مستقیما از سایت تولیدکننده گرفته شده اند؛ در سایت قرار می دهند و برای آنها تخفیف های وسوسه انگیزی را ارائه می دهند تا مصرف کنندگان را به خرید ترغیب کنند. استفاده از تصاویر محصول واقعی؛ مصرف کنندگان را فریب می دهد و معمولا بعد از خرید و دریافت سفارششان متوجه می شوند که فریب خورده اند.

چه نوع محصولاتی کپی می شوند؟

هر کالای مصرفی، به ویژه کالاهای محبوب و موفق ، قابل جعل هستند. محصولات تقلبی رایج شامل لباس، کفش، جواهرات، کیف پول، محصولات مراقبت شخصی و مراقبت در منزل، غذا، الکل، داروها، مواد آرایشی ، سیگار، تجهیزات و قطعات الکترونیکی ، قطعات هواپیما و ماشین ، CD ، DVD و اسباب بازی و البته لوازم خانگی است.

آیا ماشین لباسشویی جعلی خسارتی را ایجاد می کند؟

گرچه برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند که جعل و کپی کردن محصولات سودهی بالایی را برای دولت دارد اما در واقع عواقب گسترده ای را در پی دارد. به طور معمول برای پایین نگه داشتن هزینه های تولید و قیمت های فروش؛ ماشین های لباسشویی تقلبی با همان مواد با کیفیت و همان استانداردها و ضوابط تولید محصولات اورجینال ساخته نمی شوند.

ماشین های لباسشویی تقلبی با استفاده از مواد ارزان قیمت؛ مواد شیمیایی و سمی ساخته می شوند و یا به روشی مطمئن و کامل مونتاژ نمی شوند. بسته به ماهیت کالاهای تقلبی، مصرف کنندگان می توانند دچار مشکلات جدی سلامتی و ایمنی شوند. به طور مثال ماشین لباسشویی شما در هنگام کار ناگهان دچار آتش سوزی می شود.

جعل و کپی کردن محصولات همچنین به اعتبار برند لطمه وارد می کند و اعتماد مصرف کننده را نسبت به محصولات معتبری که برند به بازار عرضه می کند کاهش می دهد. چون اگر شخصی ندانسته ماشین لباسشویی تقلبی بخرد فکر می کند که یک محصول اورجینال معیوب را خریداری کرده است و برند را مسئول می داند.

جعل و کپی کردن محصولات همچنین باعث از دست رفتن فرصت های شغلی و فرصت های فروش خرده فروشانی که محصولات اورجینال را به فروش می رسانند می شوند و تاثیر منفی بر تولید می گذارد در نتیجه به نوبه خود منجر به کاهش یا قطع تولید و کاهش درآمد کارمندان و حتی از دست رفتن کارشان می شود.

این خسارت فقط به صاحبان برند و مصرف کنندگان ختم نمی شود. جعل و کپی کردن محصولات باعث می شود اقتصاد ملی از حقوق گمرکی و درآمد مالیاتی محروم شود چون جعل کنندگان از بسیاری جهات؛ قانون را زیر پا می گذارند و عوارض و مالیاتی را که تولیدکنندگان و حمل و نقل های قانونی می پردازند را پرداخت نمی کنند.

دکمه بازگشت به بالا