کسب و کار ایرانیمجله عمومی

قهوه ترک چجوری درست کنم

قهوه ترک یکی از خوشمزه ترین و اصیل ترین انواه قهوه در کل دنیا است که روش دم کردن قهوه ترک روی گاز را در ادامه بیان خواهیم کرد. اگر می خواهید یک قهوه ترک خوشمزه و قوام دار درست کنید باید با آموزش طرز تهیه قهوه ترک با قهوه جوش دستی را که در ادامه بیان شده است بخوانید. قهوه های گانودرما بیز رو از کجا تهیه کنیم؟

چند دلیل وجود دارد که افراد قهوه ترک را به انواع دیگر قهوه ترجیح می‌دهند و مهمترین آن‌ها عبارتند از: آسیاب کرد ن قهوه، استفاده از قهوه جوش برای درست کردن قهوه و کف روی قهوه که در طول دم شدن روی آن ایجاد می‌شود.این نوشیدنی را می‌توان با ادویه جات و شکر طعم داد، این مهم است که هر فنجان قهوه با توجه به علایق شخص درست شود. به طور کلی در تهیه قهوه ترک مقدار مواد برای هر فنجان قهوه به این شکل می‌باشد: ۵۰ میلی لیتر آب ۲ قاشق چای خوری (۳.۵ گرم) قهوه ریز خرد شده ۱ تا ۴ قاشق چای خوری (۵ تا ۱۹ گرم) شکر برای طعم دادن اکنون سماتک روش صحیح اندازه گیری مواد و روش سنتی و اصیل دم کردن قهوه ترک را به شما می‌آموزد. مواد مورد نیاز برای تهیه قهوه ترک با قهوه جوش ۱- قهوه ترک، یک نوشیدنی کوچک حاوی مقدار زیادی قهوه است. در تهیه قهوه ترک هر فنجان باید با حدود ۲ قاشق چای خوری (۳.۵ گرم) از قهوه درست شود. اگر از دانه قهوه استفاده می‌کنید، باید ۲ قاشق چای خوری را برای هر فنجان قهوه اندازه گیری کنید. از دانه قهوه عربیا اغلب برای قهوه ترک استفاده می‌شود. ۲- از آنجا که قهوه ترک در زمان آماده شدن آسیاب نمی‌شود، مهم است که دانه‌های قهوه از قبل کاملا خرد و ریز شده باشد. برای این کار می‌توانید از یک آسیاب مخصوص قهوه ترک استفاده کنید. همچنین می‌توانید دانه قهوه تازه را در فروشگاه‌های مواد غذایی خرد کنید. توجه کنید که پودر قهوه ترک درست مانند پودر کاکائو نرم است. ۳- ساده‌ترین راه برای اندازه گیری میزان آب برای درست کردن قهوه ترک این است که آب را درون فنجان بریزید و برای قهوه هر نفر، یک و نیم فنجان آب در نظر بگیرید (حدود ۵۰ میلی لیتر آب). توجه: برای اینکه قهوه بهترین مزه را داشته باشد، همیشه از آب سرد و تازه استفاده کنید. قهوه فوری سوپریم چه خواصی دارد؟

۴- شکر یک ماده اختیاری در قهوه ترک است و هر کس بخواهد از آن استفاده می‌کند. به طور معمول برای استفاده از شکر در قهوه ترک چهار سطح در نظر گرفته می‌شود: ساده: بدون شکر (شیرین نشده) کمی شیرین: 1 قاشق چای خوری (۴.۵ گرم) شکر شیرین: ۲ قاشق چای خوری (۹ گرم) شکر بسیار شیرین: ۳ تا ۴ قاشق چای خوری (۱۴ تا ۱۸.۷۵ گرم) شکر ۱- قهوه، آب و میزان مورد نظر شکر را در قهوه جوش مسی و یا برنجی بریزید و به آرامی آن‌ها را مخلوط کنید. به عنوان چاشنی می‌توانید ⅛ قاشق چای خوری (۰.۲۵ گرم) هل و یا یک پوکه هل را به قهوه جوش اضافه کنید. ۲- حال اجاق گاز را روی شعله کم یا یک اجاق الکتریکی را روی حرارت کم قرار دهید. بعد قهوه جوش را روی حرارت قرار داده و مواد داخل آن را برای یک دقیقه هم بزنید. بعد از یک دقیقه، هم زدن را متوقف کنید و اجازه دهید قهوه دم بکشد. هنگامی که قهوه را دم می‌کنید، حرارت زیر آن باید کم باشد، زیرا نباید آب جوش بخورد و یا عطر و طعم قهوه تغییر کند و کف روی آن از بین برود. ۳- یکی از مهمترین عناصر قهوه ترک، کفی است که روی آن شکل می‌گیرد. در زمان دم کشیدن قهوه، کف تیره در اطراف لبه قهوه جوش تشکیل می‌شود، این عمل سه تا چهار دقیقه طول می‌کشد. توجه داشته باشید که قهوه را نگاه کنید تا کف روی آن را ببینید و حواستان باشد که نجوشد، اما آن را هم نزنید. توجه: اگر به نظر می‌رسد قهوه می‌خواهد شروع به جوشیدن کند، آن را برای چند ثانیه از گرما دور کنید تا خنک شود. ۴- پس از سه تا چهار دقیقه، وقتی کف در بالای قهوه شکل گرفت، قهوه جوش را از روی اجاق برداشته و کف روی آن را در فنجان بریزید. سپس قهوه جوش را روی اجاق بازگردانید. توجه: برای برداشتن کف از روی قهوه جوش، می‌توانید از یک قاشق استفاده کنید. ۵- ۱۵ الی ۲۰ ثانیه دیگر قهوه جوش را روی اجاق نگه دارید. با این کار دوباره قهوه نزدیک به جوش می‌شود و باز هم روی آن کف درست می‌شود. بعضی‌ها سه یا چهار بار عمل برداشتن کف از روی فنجان را انجام می‌دهند، درحالی که برخی می‌گویند تنها یک بار باید این کار را انجام داد. شما می‌توانید روش‌های مختلف را برای پیدا کردن طعم مورد نظر خود امتحان کنید. ۶- پس از ۲۰ ثانیه قهوه جوش را از روی حرارت بردارید. حال همه محتوای داخل آن را شامل کف و قهوه درون فنجان بریزید. باید قهوه را در حالی که داغ و تازه است سرو کنید. طرز تهیه قهوه ترک با قهوه جوش روی گاز بعد از ریختن قوه در فنجان اگر مقداری روی لبه یا دیواره فنجان ریخت با استفاده از یک پارچه مرطوب آن را تمیز کنید. بهتر است بعد از گذشت ۳۰ ثانیه از سرو قهوه آن را میل کنید. خوردن آب یک راه عالی برای تمیز کردن دهان است، بنابراین قهوه ترک معمولا با یک لیوان آب سرو می‌شود. می‌توانید قبل از نوشیدن قهوه یک جرعه آب بنوشید و از طعم قهوه خود بیشتر لذت ببرید. دم کردن قهوه ترک با قهوه جوش روی گاز طرز تهیه قهوه ترک با قهوه جوش دستی روی گاز را در بالا یاد گرفتید. اگر می خواهید هر شب برای شوهرتان یک قهوه ترک با قهوه جوش درست کنید بهتر است بهترین نوع قهوه ترک را تهیه کنید و از آن استفاده کنید تا طعم و مزه متفاوتی داشته باشد. قهوه ترک با قهوه جوش دستی بسیار خوشمزه می شود و خیلی زود به قوام می آید. قیمت قهوه فوری موکا چقدر است؟

دکمه بازگشت به بالا