مجله علمی و سلامت

نیم میلیون نفر در آلمان از عوارض بلندمدت کووید ۱۹ رنج می‌برند

به گزارش شفاف ، یک سال و نیم از شیوع اپیدمی کرونا می گذرد. تاکنون بیشترین مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 و وسعت بخشهای مراقبت ویژه در بیمارستانهایی که این بیماران را معالجه می کنند مورد توجه اصلی قرار گرفته است.

در آلمان ، جایی که تعداد آنها برای چندین هفته در حال کاهش است ، وقت آن است که وضعیت بهبودی Covid 19 را بررسی کنیم. کسانی که ماههاست بهبود می یابند هنوز از اثرات بیماری رنج می برند و زندگی روزمره آنها تحت تأثیر قرار گرفته است. .

وزیر آموزش آلمان روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری دولت اعلام کرد که تخمین زده می شود از هر ده نفری که از Covid 19 بهبود یافته اند ، یک نفر دچار عوارض طولانی مدت خواهد شد.

آنیا کارلیچک گفت: “برای آلمان ، این بدان معناست که به طور متوسط ​​350،000 نفر شرکت می کنند و من فکر می کنم این تعداد بسیار بالایی است.”

استفان شرایبر ، مدیر انستیتوی زیست شناسی مولکولی بالینی در دانشگاه شلسویگ-هولشتاین ، که در یک کنفرانس مطبوعاتی با وزیر آموزش و تحقیقات صحبت کرد ، گفت که او معتقد است تعداد واقعی حتی می تواند بیشتر باشد.

شريبر گفت: “اولين اطلاعاتي كه از يك مطالعه مركزي به دست آورديم نشان داد كه نسبت افرادي كه از شش تا ده ماه پس از بهبودي از بيماري قلبي قلبي رنج مي برند دو رقم است.”

به گفته این متخصص ، اثرات کرونری این افراد به حدی شدید است که یا نمی توانند به هیچ وجه کار کنند یا اگر کار کنند قادر به کار موثر نیستند و کیفیت زندگی آنها به طور چشمگیری تغییر می کند. شريبر ميانگين تعداد را حدود 500000 نفر اعلام كرد.

اما چرا برخی از افراد از بیماری ویروس کرونا قلب رنج می برند و برخی دیگر این بیماری را ندارند؟

برای پاسخ به این س ،ال ، وزارت آموزش و تحقیقات آلمان 5 میلیون یورو در اختیار مutesسسات تحقیقاتی قرار داده است. به گفته وزیر تحقیقات ، این اولین قدم است زیرا اثرات طولانی مدت Covid 19 بر سلامت عمومی یک چالش جدی برای دولت آلمان است.

استفان شرایبر همچنین تأکید می کند که سرمایه گذاری در بررسی این مسئله بسیار مهم است زیرا تعداد افراد مبتلا به بیماری ویروس کرونا قلب مزمن در آلمان از تعداد افراد مبتلا به برخی بیماری های شایع بیشتر است و دلایل آن باید در اسرع وقت روشن شود.

سردرد ، خستگی ، دشواری تمرکز و حدود 50 عارضه دیگر در بهبودی در Covid 19 تشخیص داده شده است. محققان در حال بررسی این موضوع هستند که چرا مبتلایان از مشکلات جدیدی ماه ها پس از عفونت ویروسی رنج می برند ، که بیشتر آنها هیچ ارتباطی با بیماری ندارند و در طول آن وجود نداشته است. بیماری طول کشید.

وزیر آموزش آلمان 50 عارضه را “بسیار شخصی و منحصر به فرد” توصیف کرد و از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت بود.

به گزارش دویچه وله ، استفان شرایبر همچنین گفت که اینها دیگر عوارض کوید نیستند ، بلکه خود یک بیماری جدید هستند. علاوه بر این ، این عوارض مربوط به شدت بیماری کووید نیست ، یعنی چه بیماری شدید باشد و چه خفیف ، این عوارض در برخی افراد رخ می دهد.

به گفته این محقق ، هیچ دارو یا روش درمانی خاصی برای این عوارض وجود ندارد و در بیشتر موارد بیماران حتی نمی دانند به کدام پزشک مراجعه کنند.

کشورهای دیگر با تجربه مشابه در این زمینه انگلستان هستند و اکنون کارشناسان و محققان در آلمان باید در چندین پروژه تحقیقاتی بزرگ به این سوال پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا