مجله اجتماعی

هشدار مدیریت بحران به کوهنوردان در استان تهران/آماده‌باش برای وقوع کولاک و باد شدید در آخر هفته

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر وقوع کولاک در ارتفاعات این استان به کوهنوردان آماتور و حتی‌حرفه‌ای توصیه کرد که از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

به گزارش کندوج، حامد یزدی آنلاین با اشاره صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران و وقوع کولاک در ارتفاعات استان تهران گفت:‌ این مخاطرات برای آخر وقت فردا سه‌شنبه ۲۵ بهمن تا چهارشنبه ۲۶ بهمن ماه پیش‌بینی شده است و لازم است که کوهنوردان اعم از حرفه‌ای و آماتور از صعود به ارتفاعات در این ایام پرهیز کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران  ادامه داد:‌ همچنین لازم است که از اتراق در حاشیه و بستر مسیل‌ها و رودخانه‌ها، پارک خودروها در کنار درختان فرسوده و پرواز با هواپیماهای سبک و بالگرد در این بازه زمانی پرهیز شده و مستحکم‌سازی سازه‌های موقت مانند پوشش گلخانه‌ها و تابلوهای تبلیغاتی نیز در اولویت قرار بگیرد.  

یزدی آنلاین بر ضرورت توجه به هشدارهای مدیریت بحران تاکید کرد و گفت: برای پنجشنبه و جمعه ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه سامانه دوم وزش باد شدید را خواهیم داشت که وقوع باد شدید، کولاک در ارتفاعات، و ریزش بهمن در مناطق مستعد مورد انتظار است و در این زمینه تاکید می‌شود مردم عزیز توصیه‌ها و هشدارها را جدی بگیرند.

بیشتر بخوانید:‌

با رعایت این هشدارها زمستان را «سلامت» سر کنید

وی افزود:‌ در این خصوص مدیریت بحران تمامی دستگاه‌های امدادی، خدماتی، انتظامی و … را نیز به حالت آماده‌باش درآورده و توصیه‌ها و هشدارهای لازم به آنان ارائه شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا