کلینزمن دلیل خندیدنش پس از گل مالزی به کره جنوبی را اعلام کرد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار اعزامی آنلاین به قطر، یورگن کلینزمن در نشست خبری پیش از بازی کره جنوبی مقابل عربستان در یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا گفت: بابت حضور در این مرحله از جام خیلی هیجان انگیز هستیم. بی صبرانه در انتظار بازی فردا با عربستان هستیم. باید با تیم خیلی خوب و قدرتمند عربستان بازی کنیم. قطعاً اتمسفر ویژه‌ای در استادیوم شاهد خواهیم بود.

سرمربی تیم ملی عربستان در پاسخ به این سوال که با وجود تاریخچه دیدارهای دو تیم چرا بازی با عربستان را به تقابل با ژاپن در یک هشتم ترجیح داد زیرا پس از گل تساوی مالزی خندید، عنوان کرد: تلاشی برای این موضوع نکردیم و هیچ قصدی بابت آن خنده نداشتم. فقط در بازی آخر اشتباهاتی داشتیم و گل خوردیم. حدود ۸۵ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشتیم و حدود ۳۰ کرنر زدیم اما وقتی نتوانستیم با برد بازی را تمام کنیم، عصبانیت منجر به گل سبب خنده من شد. مالزی مثل ما کرنرهای زیادی داشت و کره‌جنوبی هم موقعیت گل زیادی داشت اما بدشانس بودیم که این تیم را نبردیم. خیلی برای عربستان احترام قائلم. از نبردن مالزی ناراحت بودم. برای ما فرقی نمی‌کرد در یک هشتم چه تیمی بازی داریم.

سرمربی کره جنوبی درخصوص شیوه تدافعی تیمش در تمرینات روزهای اخیر، توضیح داد: خیلی خوب روبرتو مانچینی و تفکراتش را از زمان بازی کردن خود می‌شناسم و زیاد مقابل او بازی کردم. همانطور که گفتم احترام زیادی برای عربستانی‌ها قائلم اما تشنه پیروزی هستیم. رأی هر اتفاقی در بازی با این تیم آمادگی ایجاد کردم. روی پنالتی‌ها هم کار کردیم چون هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. باید بهتر باشیم و تمرکز کامل روی دقایق بازی داشته باشیم.

کلینزمن راجع به اظهارنظر یانگ هیون جو مبنی بر اینکه عربستان به این دلیل زیاد گل نخورده که تاکنون با کره جنوبی بازی نکرده است، گفت: در سپتامبر گذشته با عربستان رو به رو شدیم. هر ۲ تیم شناخت خیلی خوبی از هم دارند. این تیم از زمان روی کار آمدن مانچینی حدود ۱۰ بازی انجام داده و تأثیر این مربی کاملاً مشهود است. کره هم در سه بازی اخیر اشتباهات زیادی داشت اما در حال اصلاح آنها هستیم. با این وجود پیروز می‌شویم و به مرحله یک چهارم صعود می‌کنیم.

وی درمورد نحوه بازی گرفتن از کیم یونگ گوون در دیدار با عربستان، توضیح داد: بودن در کنار او باعث افتخار است. کیم یک بازیکن حرفه ای تر از هر کس دیگری است. اغلب با او شوخی می‌کنم. چیزی که بیشتر از همه بابت آن سپاسگزارم این است که بعد از اینکه هدایت کره را بر عهده گرفتم، بازیکنان جوانی را به خدمت گرفتم اما کیم گفت حتی اگر نتوانم بازی کنم باعث افتخار است که در کنار تیم باشم زیرا هرچند همه اهداف فردی داریم اما می‌خواهیم در یک فضای تیمی نتایج خوبی کسب کنیم.

سرمربی کره جنوبی تاکید کرد: نسبت به بازی فردا احساس فشار نکرده و منفی فکر نکنید. حتی اگر عربستان تیم قدرتمندی باشد. باید به تیم خودمان اعتماد داشته باشیم. بازی سختی است اما هدف ما مشخص است.

کلینزمن درمورد اینکه کره جنوبی تاکنون یک برد و ۳ تساوی در تقابل با عربستان در جام ملت‌ها به دست آورده و شکست نخورده اما چه تهدیدی برای این مسابقه او را می‌ترساند، گفت: نمی‌ترسم فقط به عربستان احترام می‌گذارم. تلاش‌های مانچینی به تدریج در عربستان گنجانده شد و به نظر می‌رسد در بازی فردا هم قابل مشاهده باشد. همه منتظر بازی سخت فردا هستند اما نکته مهم این است من هم به کره جنوبی آمدم تا چالش جدیدی را قبول کنم. از حضور در این مسابقات احساس خوشحالی و افتخار می‌کنم ۲ تیم با مهارت بالا برای رسیدن به هدف مقابل هم بازی می‌کنند اما امیدوارم نتیجه برای کره مثبت باشد و ما بیشتر بخندیم.

همچنین کیم یونگ گوون، مدافع تیم ملی کره هم در این نشست اظهار داشت: من هم مانند سرمربی تیم برای بازی فردا خیلی هیجان دارم. امیدوارم فردا شرایط خیلی خوبی داشته باشیم و بتوانیم عملکرد ایده‌آل خود را حفظ کنیم.

وی در پاسخ به اینکه در مورد تلاش کره جنوبی برای جلوگیری از تقابل با ژاپن در این مرحله صحبت‌های زیادی مطرح شده است، گفت: هرگز به این فکر نکردیم که قرار است در یک هشتم با چه تیمی بازی کنیم. همیشه به هر تیمی احترام می‌گذاریم. می‌خواستیم صدرنشین گروهمان شویم اما نتایج فوتبالی باعث تغییرات در جدول شد.

مدافع کره جنوبی در مورد تعداد گل‌های خورده بالای این تیم در مرحله گروهی، توضیح داد: اگرچه گل خوردن از برخی جهات مشکل‌ساز است اما خوشبختانه در مرحله گروهی این اتفاق افتاد. بازیکنان می‌دانند اگر در مراحل حذفی گل بخوریم، نتیجه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به همین دلیل باید به خوبی برای این بازی آماده باشیم و گل‌های زیادی نخوریم. عربستان تیم قدرتمندی است اما مشتاقانه منتظر صعود هستیم و می‌توانیم بازی خوبی با این تیم انجام بدهیم.

کیم درباره تفاوت بازی‌های کره جنوبی در جام ملت‌ها و جام جهانی در کشور قطر گفت: خاطرات خوبی از این استادیوم‌ها داریم اما جام جهانی با جام ملت‌ها متفاوت است. بازیکنان و کادرفنی ما از آن زمان تغییرات زیادی کرده‌اند و زمان حال مهم است. در هر پستی تمام تلاشم را می‌کنم تا تیم ملی کشورمان در این ورزشگاه با خاطره‌ای خوب برنده و در نهایت قهرمان شود.

دکمه بازگشت به بالا