مجله اجتماعی

۱۸ داوطلب دیگر انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایلام تائید صلاحیت شدند

به گزارش خبرگزاری کندوج از ایلام؛ فرشید زرگوش افزود: بر اساس فهرست جدید اعلامی از سوی شورای نگهبان به وزارت کشور ۱۸ داوطلب دیگر دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲ حوزه انتخابیه دهلران و ایلام تائید صلاحیت شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۰ داوطلب مربوط به حوزه انتخابیه ایلام و هشت داوطلب مربوط به حوزه انتخابیه دهلران است، اظهار داشت: تعداد داوطلبان تائید صلاحیت شده در حوزه انتخابیه ایلام به ۸۷ نفر و در حوزه انتخابیه دهلران به ۲۹ نفر افزایش یافته است.

زرگوش با بیان اینکه پیش از این تعداد ۲۱ نفر مربوط به حوزه انتخابیه دهلران و ۷۷ نفر از سوی هیئت نظارت استان و مرکز تائید شده بود تصریح کرد: در مرحله ثبت نام قطعی متقاضیان داوطلبی نمایندگی مجلس شورای اسلامی در این استان ۲۲۹ نفر نام نویسی کرده بودند که از مرحله بررسی صلاحیت‌ها از سوی هیئت‌های اجرایی تا مرحله بررسی صلاحیت‌ها از سوی هیئت نظارت استان ۳۲ نفر از داوطلبی انصراف داده و در نهایت هیئت نظارت انتخابات استان و مرکز صلاحیت ۱۸۹ نفر را بررسی کرده بود.

دبیر ستاد انتخابات استان ایلام گفت: بر این اساس در فهرست اعلامی از سوی هیئت نظارت استان و مرکز و شورای نگهبان تا کنون، تمام سلایق‌ها و گرایش‌های سیاسی وجود دارد که زمینه برای ایجاد فضای رقابتی سالم با حضور و مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه فهرست نهایی افراد تائید صلاحیت شده برای داوطلبی در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۹ بهمن ماه سال جاری از سوی شورای نگهبان اعلام خواهد شد،افزود: حوزه انتخابیه ایلام شامل شهرستان های ایلام، ایوان، چرداول، سیروان، هلیلان، چوار، مهران و ملکشاهی و حوزه انتخابیه دهلران شامل شهرستان های دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره است.

گفتنی است که استان ایلام دارای ۲ حوزه انتخابیه ایلام و دهلران و سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

بخش مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا