مجله عمومیکسب و کار ایرانی

راهنمای جامع برای خرید انواع ظرفیت کولر گازی اجنرال

امروزه مدل های بسیار متنوع و زیادی از کولر های گازی توسط شرکت های مختلف در دنیا تولید شده و در بازار عرضه می شوند. با وجود مدل ها و برند های بسیار متنوع کولر گازی، افراد زیادی در حین انتخاب و خرید کولر گازی دچار سردرگمی می شوند و نمی توانند یک گزینه ایده آل و مناسب برای خود انتخاب کنند. یکی از گزینه  های بسیار محبوب و باکیفیت، کولر گازی اجنرال می باشد که در قصد داریم در توضیحات زیر به معرفی و راهنمایی در مورد خرید بهترین کولر گازی اجنرال بپردازیم.

برند اجنرال از جمله برند های معتبر دنیا در زمینه تولید لوازم های سرمایشی و گرمایشی می باشد. کولر گازی اجنرال ساخت کشور ژاپن می باشد و در واقع زیرمجموعه شرکت بزرگ فوجیتسو ژاپن به حساب می آید. شرکت اجنرال از از نظر کیفیت ساخت و کارایی وضعیت بسیار مطلوبی دارند و به همین خاطر در دنیا و به خصوص ایران محبوبیت بالایی دارند.

راهنمای خرید کولر گازی اجنرال

کولر گازی اجنرال دارای مدل های بسیار متنوع و مختلف می باشد و قطعا انتخاب یک گزینه ایده آل از بین آن ها برای کاربر نیازمند داشتن اطلاعات و آگاهی از معیار های مختلف و کولر گازی اجنرال می باشد.

یکی از مهم ترین معیار هایی که باید حتما در حین خرید کولر های گازی به آن توجه داشته باشید این است که چه نوع کولر گازی متناسب با شرایط محیطی محل مورد نظر شما مناسب است، پیشنهاد میکنیم حتما مقاله راهنمای خرید انواع کولر گازی اجنرال را مطالعه کنید.

کولر گازی ایستاده اجنرال

به عنوان مثال اگر دفتر کار یا مغازه شما فضای بسیار بزرگی دارد و برای خنک کردن آن نیاز به کولر گازی با فن قوی دارید، مدل های ایستاده کولر گازی اجنرال برای شما بهترین انتخاب است. کولر های ایستاده به صورت دو تکه بوده و پنل اصلی آن در داخل و کندانسور آن در فضای بیرون از محل قرار می گیرد. مهم ترین مزیت کولر گازی اجنرال ایستاده، قدرت پرتاب هوای آن می باشد که برای محیط های بزرگ بسیار مناسب بوده و می تواند در زمان کمتری دمای محیط را پایین بیاورد.

کولر گازی اسپیلت اجنرال

این مدل از کولر گازی اجنرال اینورتر نیز به صورت دو تکه است. پنل اصلی آن در داخل محیط و قسمت کمپرسور در خارج محل نصب می شود. این مدل از کولر های گازی برای منازل یا مغازه ها گزینه بسیار مناسبی هستند و به نسبت سایر مدل های دیگر ظاهر بهتر و زیباتری دارند. این مدل رایج ترین و پرفروش ترین مدل کولر گازی می باشد.

کولر گازی پرتابل

یکی دیگر از مدل های کولر گازی اجنرال، مدل پرتال می باشد. اگر چنانچه محل مورد نظر شما از نظر مساحت کوچک است و همچنین فضای مناسب جهت نصب کولر گازی اسپیلت ندارید، بهترین انتخاب برای شما مدل های پرتابل می باشد. مدل های پرتابل اجنرال علاوه بر این که از نظر کارایی عملکرد بسیار خوبی دارند، بسیار سبک و قابل حمل هستند و کاربر می تواند به راحتی محل آن را تغییر دهد.

انواع ظرفیت های کولر گازی اجنرال

کولر های گازی دارای ظرفیت ها و توان های بسیار متنوعی هستند و هر کدام از ظرفیت ها برای مساحت و شرایط محیطی مختلف طراحی و ساخته شده است. به عنوان مثال اگر قصد نصب کولر گازی اجنرال برای یک محیط با فضای کوچک مانند یک مغازه 20 متری را دارید، نیازی به خرید کولر با ظرفیت و توان بالا ندارید و مدل های با ظرفیت پایین تر می تواند به طور کامل نیاز شما را پاسخ دهند.

انتخاب ظرفیت سرمایشی متناسب با شرایط محل مورد نظر نکته بسیار مهم و قابل توجهی است و حتما باید در انتخاب ظرفیت ایده آل و مناسب دقت لازم را داشته باشید. زیرا در غیر این صورت مشکلات متعددی از جمله ناتوانی کولر گازی در خنک کردن محیط، مصرف بیش از اندازه انرژی، … برایتان اتفاق خواهد افتاد.

امروزه در بازار کولر گازی اجنرال با ظرفیت های بسیار متنوعی را می توانید مشاهده کنید که هر یک برای استفاده در شرایط متفاوتی طراحی شده است. در حاضر کولر گازی اجنرال در ظرفیت های 10 هزار، 12 هزار، 16 هزار ، 18 هزار، 24 هزار، 28 هزار و 30 هزار تولید می شوند.

کولر گازی اجنرال با ظرفیت 10 هزار عمدتا برای محیط های کوچک مانند دفتر کار، اتاق، مغازه هایی با مساحت کلی 30 الی 36 متر مناسب هستند.

کولر های گازی 12 هزار اجنرال نیز عمدتا برای محل هایی با مساحت 37 متر الی 40 متر مناسب هستند و نسبت به مدل قبلی کمی قدرتمند تر می باشند.

ظرفیت 16 هزار کولر گازی اجنرال برای دفتر یا مغازه و همچنین منازلی با مساحت کوچک بسیار مناسب می باشند. به طور کلی ظرفیت 16 هزار برای خنک کردن دمای محیطی با مساحت 60 الی 70 متر مناسب است.

کولر گازی اجنرال با ظرفیت 18 هزار برای منازل و محیط هایی با مساحت 75 الی 80 متر کارایی مناسب و بهینه ای دارند.

ظرفیت 24 هزار کولر گازی اجنرال در بیشتر خانه ها و منازل مورد استفاده قرار می گیرند و بهترین گزینه برای مساحت حدود 100 متر مربع می باشد.

ظرفیت 28 هزار نیز برای مساحت 100 الی 140 متر گزینه ایده آلی بوده و قادر به خنک کردن دمای محیط هستند.

ظرفیت 30 هزار آخرین ظرفیت کولر گازی اجنرال می باشد که عمدتا برای منازل بزرگ، فروشگاه ها و … مورد استفاده قرار می گیرد و به نسبت سایر مدل ها توان عملکرد بسیار خوبی دارد.

قبل اینکه بخواهید بیشتر در مورد کولر گازی بدانید حتما مقاله کولر گازی چیست و انواع اجرای آن چگونه کار میکند را مطالعه کنید.

البته توجه داشته باشید که توضیحات فوق در رابطه با مساحت مناسب برای ظرفیت های مختلف کولر گازی اجنرال کاملا دقیق و درست نیست و هر شخص باید با توجه به شرایط محیط خود ظرفیت متناسب با آن را انتخاب کند. زیرا عوامل متعددی وجود دارد که می تواند در در تعیین ظرفیت مناسب کولر گازی برای یک محیط تاثیر گذار باشند که در قسمت زیر به برخی از آن ها به طور خلاصه اشاره می شود.

  • میزان تردد

اگر مغازه یا دفتر مورد نظر شما بسیار پرتردد است و مدام افراد مختلف وارد و خارج می شوند، باید کولر های با ظرفیت بالاتر از استاندارد برای خود انتخاب کنید زیرا رفت و آمد های زیاد موجب خارج شدن هوای خنک از درب و ورود هوای گرم به داخل می شود.

  • شرایط آب و هوا

بهتر است به شرایط آب و هوایی منطقه ای که در آن هستید توجه داشته باشید و اگر در مناطق جنوبی کشور که شدت گرمای هوا بسیار زیاد است، زندگی می کنید بهتر است از کولر های با توان بالاتر استفاده کنید.

  • وسایل گرما زا

اگر چنانچه قصد خرید کولر گازی اجنرال برای کارگاه یا مغازه خود را دارید بهتر است به وسایل موجود در آن توجه کنید. به عنوان مثال اگر در کارگاه شما دستگاهی وجود دارد که حین کار گرما تولید می کند، باید از کولر گازی با ظرفیت بالا استفاده کنید تا توان خنک کردن دما را داشته باشد.

  • آفتابگیر بودن

آفتابگیر بودن محیط مورد نظر شما می تواند سبب افزایش دما شود و این نکته نیز می تواند تاثیر گذار باشد.

این موارد تاثیرات مستقیمی در دمای محیط مورد نظر شما دارد و قطعا سبب دشوار شدن کار برای کولر گازی می شود. لذا بهتر است قبل از خرید حتما نکات و معیار ذکر شده را در نظر بگیرید و همچنین از افراد آگاه و با دانش در این زمینه نیز کمک بگیرید تا در انتخاب مدل مناسب برای خود دچار اشتباه نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا