کسب و کار ایرانیمجله اجتماعی

انواع روش های دلیت اکانت اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام برای همیشه

دیلیت اکانت اینستاگرام یا همان حذف اکانت اینستاگرام یکی از مواردی است که امروزه کاربران زیادی را به خود درگیر کرده است و زمانی که افراد می خواهند از این فضا خداحافظی کنند، به دنبال نحوه اجرای آن می‌باشند. قبل از هر چیز بدانید که، دیلیت اکانت اینستاگرام فارسی و انگلیسی مشابه هم است، پس یادگیری یکی از آنها کافی است.

گاهی اوقات افراد می‌خواهند به صورت دائمی از این فضا بروند که در چنین شرایطی، یا به دنبال دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد و بدون داشتن ایمیل هستند و یا می‌خواهند با شماره تلفن خود این کار را انجام دهند. اما گاهی هم افراد تمایل دارند با غیر فعال کردن اکانت خود به صورت موقت برای مدتی از این شبکه اجتماعی فاصله بگیرند، که تمام این موارد نیاز به آموزش دارد. به همین دلیل ما در این محتوا به آموزش مرحله به مرحله دیلیت اکانت اینستاگرام بدون داشتن پسورد به صورت دائمی و یا دی اکتیو کردن اکانت به صورت موقت پرداخته‌ایم، و راه حل‌های دیگری، از جمله دانلود برنامه دیلیت اکانت اینستاگرام و استفاده از آن را هم بررسی کرده‌ایم.

برای دسترسی سریع به آموزش instagram reels download روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

روش های دیلیت اکانت اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام به دو روش موقت و دائمی می تواند انجام شود، که در بالا هم توضیحاتی دادیم. در روش حذف اکانت اینستاگرام به صورت دائم، کل پروفایل و اکانت و تمام داده های آن حذف می‌شود و در صورت برگشت، نیاز به ساخت اکانت جدید است.

در حالی که در دیلیت اکانت موقتی instauncle.com تمامی اطلاعات و داده های پروفایل شما، باقی می‌ماند و شما به در آن بازه زمانی مد نظر خود در این شبکه فعالیت ندارید که اصطلاحا می ‌گویند اکانت خود را دی اکتیو کرده است. در حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقت، در هنگام سرچ اسم شما، چیزی نمایش داده نمی شود و اینگونه به نظر می‌رسد که شما به طور کلی در این شبکه حضور ندارید.

توجه داشته باشید که در هر دو روش، هیچ احتیاجی نیست برای اینستاگرام دلیل خاصی بیاورید که دیگر تمایل ندارید با آن اکانت اینستاگرام کار کنید؛ خود اینستاگرام کاملا شما را درک می‌کند! ما در این مقاله به راحتی و شفاف 2 مورد از راه حل‌های حذف اکانت اینستاگرام را توضیح می‌دهیم. دیگر تصمیم نهایی با خودتان است که کدام یک از راه‌های دیلیت اکانت اینستاگرام را انتخاب نمایید.

دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی و موقت

امکان دیلیت اکانت اینستاگرام به 2 صورت دائمی و موقت برای کاربران وجود دارد. در نتیجه این قابلیت کاربران می توانند هر زمان که تمایل داشتند مسیر دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت را دنبال کرده و به صورت موقت از دسترس دنبال کنندگان خود خارج شوند. در این روش از حذف اکانت اینستاگرام، بعد از ورود مجدد به برنامه، اکانت اینستاگرام بدون هیچگونه تغییری بازیابی می شود.

اما در روش دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی افراد به صورت کامل از این پیامرسان خداحافظی می کنند و امکان بازگردانی اطلاعات برای آنها وجود ندارد. اینستاگرام یک بازه زمانی مشخص که به طور معمول 1 ماه است را برای کاربرانی که فرآیند دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی را دنبال نموده اند، در نظر گرفته است. در این بازه زمانی حساب کاربران مخفی می شود و آنها می توانند با لاگین کردن دوباره حساب خود را برگردانند.

اما اگر این بازه به اتمام رسید و تلاشی برای برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام صورت نگرفت، حساب به صورت کامل حذف می شود و امکان بازگردانی آن به هیچ شکلی وجود نخواهد داشت. در همین راستا نیاز دیدیم که مراحل مربوط به دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی و موقت را به صورت مجزا آموزش دهیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن برای حذف اکانت اینستاگرام خود اقدام کرده و آن را به صورت موقت یا دائم حذف نمایید.

 آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام موقت (غیر فعال کردن)

حذف و دیلیت اکانت اینستاگرام موقت، یکی از راه‌هایی است که شما می‌توانید برای مدتی از اکانت اینستاگرام خود استفاده نکنید و یا برای یک مدت کوتاه کسی نتواند به اینستاگرام شما دسترسی پیدا کند، در واقع به جای پاک کردن اکانت اینستاگرام خود، آن را برای مدتی غیر فعال کنید. کافی است تمام مراحلی زیر را از روی تصاویر، اجرا کنید.

در مرحله اول باید به سایت اینستاگرام به آدرس اینترنتی:  مراجعه نمایید.

برای ورود به اکانت اینستاگرام باید روی Log in کلیک کنید.

با وارد کردن نام کاربری و پسورد اینستاگرام خود، می‌توانید وارد اکانت اینستاگرامتان شوید.

در مرحله بعد، به صفحه اصلی اکانت اینستاگرام خود وارد شوید(مشابه صفحه اصلی روی اپلیکیشن اینستاگرام) و روی علامت آدمک پایین صفحه، سمت راست پروفایل خود، کلیک نمایید،

در ادامه مراحل دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقتی، گزینه Edit Profile در بالای صفحه را انتخاب نمایید.

بعد از پایان غیر فعالسازی اکانت اینستاگرام (یا همان دیلیت اکانت اینستاگرام موقت) اگر بلافاصله مجدد تلاش کنید که وارد اکانت اینستاگرام خود شوید با پیغامی که در عکس می‌بینید رو به رو می‌شوید.

نکات مهم پیش از حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقت

قبل از انجام مراحل بالا، به نکاتی که در ادامه بیان شده است، توجه کنید.

  • در نظر داشته باشید اینستاگرام فقط هفته‌ای یکبار به شما اجازه غیر فعال کردن اکانتتان را می‌دهد؛ همچنین استفاده بیش از حد و بدون دلیل از این ویژگی اینستاگرام(دیلیت اکانت اینستاگرام) زمان را تا چندین هفته نیز افزایش خواهد داد.
  • اینستاگرام عنوان کرده غیر فعال کردن اکانت اینستاگرام و فعالسازی مجدد آن برای کاربران مشکلی را به وجود نخواهد آورد، ولی امکان دارد با فعالسازی اکانت اینستاگرام دچار مشکلاتی درون اپلیکیشن خود شوید.
  • با غیرفعال کردن و خروج از اکانت اینستاگرام مورد نظرتان تا مدتی که مجدد نام کاربری و پسورد خود را وارد کنید و وارد اینستاگرام شوید اکانت خود را غیرفعال نموده‌اید و هیچ شخصی امکان دسترسی و مشاهده تصاویر و پروفایل شما را نخواهد داشت.

نحوه دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی

این روش برای زمانی است که، به طور کلی تصمیم گرفته‌اید که دیگر با اکانت اینستاگرام خود کار نکنید و تصمیمتان برای حذف اکانت اینستاگرام جدی است!(دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی)

در صورتی که مطمئن هستید می‌خواهید اکانت خود را پاک کنید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید، البته می‌توانید پیش از شروع کار، با کلیک روی اینجا، سری به نکات مهم، پیش از حذف دائمی اکانت بزنید.

برای حذف اکانت اینستاگرام باید روی لینک زیر کلیک نمایید تا وارد صفحه حذف اینستاگرام شوید.

در صفحه اینستاگرام نام کاربری و پسورد اکانتی را که قصد حذف آن را دارید وارد کنید و روی Log in کلیک نمایید تا به صفحه حذف اکانت اینستاگرام بروید.

نکته حذف اکانت اینستاگرام: بعد از وارد کردن اطلاعات(نام کاربری و پسورد) اینستاگرام امکان دخیره کردن این اطلاعات را بر روی مرورگر به شما می‌دهد، درست مانند شکل زیر.

بعد از ورود به صفحه حذف اکانت اینستاگرام از شما دلیل دیلیت اکانت اینستاگرام را می‌پرسد که شما با توجه به دلیل مورد نظرتان گزینه مناسب را انتخاب می‌نماید ولی اگر دلیل خاصی ندارید و صرفا می‌خواهید اکانتتان را حذف نمایید گزینه Something else را انتخاب نمایید. در واقع اینستاگرام می‌خواهد بداند مشکل شما با اکانتتان چیست؟ تا اگر می‌تواند مشکل را رفع نماید و شما را از حذف اکانت اینستاگرام منصرف نماید.

اینستاگرام دوباره از شما سوال می‌پرسد که آیا مطمئن هستید که می‌خواهید اقدام به پاک کردن اکانت اینستاگرام نمایید.

با تایید کردن کادری که برای شما باز شده به شما اعلام می‌شود که اکانت شما برای همیشه پاک شد و شما مراحل را بدرستی انجام داده اید(بعد از تایید دیلیت اکانت اینستاگرام دیگر به این زودی قادر به بازیابی اکانت اینستاگرام نیستید).

آیا دیلیت اکانت اینستاگرام به درستی انجام شده؟

برای تست این مورد، کافی است سعی کنید که مجدد وارد اکانت خود شوید، می بینید که برای ورود مجدد به اکانتی که پاک کرده اید، اینستاگرام به شما عنوان می‌کند که شما قبلا درخواست حذف اکانت اینستاگرام خود را داده‌اید و امکان این مورد وجود نخواهد داشت؛ پیامی مثل شکل زیر.

نکات مهم پیش از حذف اکانت اینستاگرام به صورت دائم

  • جهت پاک کردن اکانت اینستاگرام هیچ گونه راهی بجز سایت اینستاگرام وجود ندارد و باید بدانید که حذف اکانت اینستاگرام با اپلیکیشن امکان پذیر نیست. برای بازدید از وب‌سایت اینستاگرام می‌توانید از طریق کامپیوتر، موبایل، تبلت و… اقدام نمایید.
  • اگر اقدام به دیلیت اکانت اینستاگرام خود نمایید، باید برای همیشه با پست‌ها، لایک‌ها و کامنت‌هاتون خداحافظی کنید زیرا هیچ گونه راه بازگشتی ندارید! پس لطفا در تصمیم گیری برای حذف اکانت خود، بسیار دقت نمایید.
  • اگر می‌خواهید از همان ایمیلی که دارید مجدد برای ساخت اکانت دیگری استفاده نمایید، قبل از پاک کردن اکانت، باید در قسمت Edit Profile در صفحه اصلی خود اقدام به حذف و یا تغییر آن به ایمیل دیگری(حتی ایمیل غیرمعتبر) نمایید.
  • بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام به هیچ عنوان شما و هیچ فرد دیگری نمی‌تواند با همان نام کاربری اکانتی در اینستاگرام بسازد؛ در ضمن شما نمی‌توانید با ایمیل و یا شماره موبایلی که اکانت خود را ساخته بودید برای ساخت اکانت دیگری اقدام نمایید.
  • تنها راه بازیابی اکانت اینستاگرام ورود با نام کاربری و پسورد می‌باشد که ممکن است برای این کار مجبور شوید چند روزی صبر کنید(اگر تعداد دفعات زیادی این کار انجام داده باشید(منظورم دیلیت اکانت اینستاگرام است) باید زمان بیشتری منتظر بمانید) و هیچ راه حل دیگری ندارید! بنابراین زمان حذف اکانت اینستاگرام بیشتر فکر کنید.

 دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد امکان پذیر است؟

یکی از متداول ترین سوالات این است که، دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد میسر و امکان پذیر است؟  بله امکان پذیر است اما به این شرط که، پسورد ایمیل ثبت نامی خود را داشته باشید در غیر این صورت به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.

حذف اکانت اینستاگرام از روی شماره تلفن ممکن است؟

در صورتی که پسورد اکانت اینستاگرام و ایمیل اینستاگرام خود را فراموش کرده اید حذف اکانت اینستاگرام با شماره تلفن نیز امکان پذیر است، به طور کلی برای حذف پروفایل خود، در صورت فراموش کردن پسورد، نیاز به شماره تلفن یا ایمیل دارید. به همین دلیل سعی کنید همیشه در بخش پروفایل خود شماره تلفن و ایمیل را قرار داده باشید. زیرا در صورت فراموش کردن رمز ایمیل هم، شما می‌توانید از گزینه شماره تلفن استفاده کرده و از اینستا بخواهید لینک تغیی پسورد یا حذف اکانت را به صورت پیامک برای شماره شما ارسال کند.

چگونه بدون ایمیل، اکانت اینستاگرام را پاک کنیم؟

اگر شما پسورد خود را فراموش کرده باشید و یا ایمیلی در اکانت خود درج نکرده باشید و یا در حالتی دیگر، پسورد ایمیل درج شده را فراموش کرده باشید، لازم است که تا زمانی که اکانتتان فعال است، به بخش eEdit profil رفته و آدرس ایمیل خود را تغییر دهید یا یک شماره موبایل معتبر در آن قرار دهید.

استفاده از برنامه دیلیت اکانت اینستاگرام مفید است؟

امروزه برنامه هایی در فضای اینترنت وجود دارد، که با دانلود کردن آنها، می‌توانید علاوه بر دیلیت اکانت اینستاگرام، اقدام به حذف اکانت خود در سایر شبکه‌های اجتماعی کنید. که البته نیاز به نصب برنامه و یادگیری مراحل آن است. پیشنهاد ما این است که زمانی اقدام به دانلود برنامه دیلیت اکانت اینستاگرام یا سایر شبکه های اجتماعی کنید که تصمیم داشته باشید همه اکانت ها را با هم حذف کنید، در غیر این صورت، استفاده از سایت و اپ اینستا امن‌ترین و بهترین گزینه است.

معنی دیلیت اکانت اینستاگرام چیست؟

معنی دیلیت اکانت اینستاگرام همان حذف اکانت و حسابتان از اینستاگرام است و با خروج (logout) از آن متفاوت است. به این معنا که با حذف اکانت خود از اینستاگرام تمامی پست‌ها، لایک‌ها و فعالیت‌های شما از اینستاگرام پاک می‌شود. انگار که هیچ اکانتی با نام شما از ازل نبوده است. دیلیت اکانت اینستاگرام موقت است و بعد از چند روز مجدد می‌توانید آن را فعال کنید.

دکمه بازگشت به بالا