مجله علمی و سلامت

تشخیص قرار گرفتن در معرض کروناویروس با یک دستگاه پوشیدنی

از آزمایش های سریع گرفته تا واکسن ها، بسیاری از نوآوری های باورنکردنی به ما در کنترل این بیماری همه گیر کمک کرده اند. اگرچه راه‌های زیادی برای شناسایی فرد آلوده به ویروس SARS-CoV-2 وجود دارد، اما باید دید که این فرد چه زمانی و چگونه به ویروس آلوده شده است.

انتظار می رود اختراعات جدید دانشمندان دانشگاه ییل این شکاف را پر کند. این دستگاه که «کلیپ هوای تازه» نام دارد، ارزان است و برای اتصال به یقه لباس طراحی شده است تا ذرات ویروسی را که در هوای اطراف دهان و بینی فرد قرار دارد، دریافت کند.

با استفاده از دستگاهی که می توان از آن استفاده کرد، قرار گرفتن در معرض بیماری عروق کرونر قلب را پیدا کنید

گیره ذرات ویروس را روی سطح پلی دی متیل سیلوکسان (PDMS) جذب می کند و در پایان روز یا چند روز بعد فرد آن را از گیره خارج کرده و برای آنالیز PCR ویروس SARS-Kov به آزمایشگاه می فرستد. . – 2 مشخص شود.

یک مطالعه جدید از چندین آزمایش روی این دستگاه نشان می دهد که این گیره می تواند به طور موثر ذرات ویروسی موجود در هوا را جذب کند. در یک آزمایش، این کلیپ‌ها برای استفاده در عرض پنج روز به چندین داوطلب داده شد. از 62 دستگاه مورد استفاده، پنج دستگاه در معرض ویروس SARS-CoV-2 قرار گرفتند و آزمایش آنها مثبت بود.

این مطالعه نشان داد که از پنج گیره مثبت، چهار گیره متعلق به کارکنان رستوران و یک گیره متعلق به کارکنان پناهگاه های بی خانمان است. جالب است بدانید که دو مورد از موارد مثبت مربوط به رستوران های سرپوشیده بوده که نسبت به سایر نمونه ها دارای بار ویروسی بالاتری بوده اند. این نشان دهنده تماس نزدیک با یک یا چند فرد آلوده به ویروس است.

این دستگاه علاوه بر توانایی اندازه گیری ذرات ویروسی قابل تشخیص، به اندازه کافی برای اندازه گیری دوزهای کمتر حساس است. این نشان می دهد که دستگاه می تواند میزان ذرات ویروس را تشخیص دهد و نه فقط قرار گرفتن در معرض ویروس.

کریستال پولیت، محققی که روی این دستگاه کار می کند، می گوید که یکی از کاربردهای جالب احتمالی این دستگاه می تواند آزمایش عملکرد دستگاه تنفس مصنوعی در اتاق بیماران مبتلا به کووید باشد. او به ییل نیوز گفت که بقایای SARS-Cow-2 در اتاق های بیمارستان پیدا شده است که گمان می رود تهویه مناسبی داشته باشد.

در حال حاضر می توان از این پانسمان به عنوان راهی برای نظارت بر محیط داخلی و تعیین میزان خطرناک بودن آن استفاده کرد. پولیت در ایمیلی به نیو اطلس گفت: «این دستگاه می تواند برای شناسایی فردی که چند روز قبل از بروز علائم در معرض ویروس قرار گرفته است استفاده شود.

پولت به نیو اطلس گفت: «کلیپ هوای تازه در تشخیص زودهنگام ویروس برای پاسخ فوری مؤثر است. افرادی که به این ویروس آلوده شده اند را می توان برای جلوگیری از عفونت احتمالی آزمایش یا قرنطینه کرد.

قدم بزرگ بعدی در توسعه این دستگاه ایجاد راه هایی برای این دستگاه است تا در حال حاضر مانند نوارهای تشعشعی وجود ویروس ها را در محیط تشخیص دهد و فوراً از وجود اشعه گاما و ایکس به فرد هشدار دهد.

46

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا